Astroloji Güncesi2020 Yaklaşırken

18 Kasım 2019
https://www.astrolojikosesi.com/wp-content/uploads/2017/11/post_04-1280x800.jpg

Hayatımızda Yeni Bir Sahne Hazırlanıyor…

2020 yılında gökte Jüpiter-Satürn kavuşumuyla hafızalara kazınacak gelişmeler var. İki sosyal gezegen, her 20 yılda bir gökyüzünde bir araya gelmekteler. Bu da hepimizin hayatında önemli başlangıçların işareti olmaktadır. Örneğin; bundan önce 2000 senesinde gökyüzünde Jüpiter-Satürn birleşimi Boğa burcundaydı. Hepimizin astroloji haritasında Boğa yönetimindeki yaşam konuları yeni oluşumlara sahne oldu. Yeni değerler yaratıldı, güven duygumuzu farklı kaynaklardan beslemeye yöneldik. Belki yeni gelir kaynakları oluşturduk, yeni bir estetik algısı yarattık. 2020’de hem Oğlak burcunun sonlarında hem de Kova’nın ilk derecelerinde oluşacak bu birleşmeler yeni sosyal oluşumlar, farklı ve yeni bir sosyal statü edinmeye zemin hazırlıyor. Bu birleşim hayatımızda yeni yapılar ve yepyeni idealler vadediyor.

Aslında biraz geriden bakarsak 2012-2016 aralığında tam 7 kez Uranüs-Plüto arasında oluşan kare açılar hayatımızdaki ana resmi değiştirdi.  Daha sonra gökte Satürn-Pluto birbirine yakın ilerlerken somut yenilikler gördük ve 2020 boyunca da görmeye devam edeceğiz. 2020’nin sonu ile 2021 başı gibi tarihler bu ikiliye büyüten, genişleten, yükselten Jüpiter de katılıyor. Hayatımızda sosyal alanda, maddi dünyada açılımlar göreceğiz.  2021’de Kova’daki birleşme bizi yüksek ideallerimize taşıyabilecektir.

Bu arada Satürn, 22 Mart’tan itibaren Kova burcunda hareket etmeye başlıyor. 2 derece kadar ilerliyor. Bu dönemde ideallerimize yönelik küçük ama güçlü bir giriş adımı atabiliriz. Yaratıcı zihnimizle hayatımızda uzun yıllar kalıcı olabilecek konulara yer açabiliriz. Sıra dışı yönlerimizi çalışarak disiplinle ortaya çıkartabiliriz.  Bu dönemde sabit burçlar yani Kova, Aslan, Akrep ve Boğa’nın ilk 4 gününde doğanlar bu gökyüzü olayını hissedebilirler. Satürn 1 Temmuz’da gerileyerek tekrar Oğlak burcuna geçiyor. Buradaki tamamlanacak yapılandırma çalışmalarına geri dönebileceğiz. Son dokunuşlar için bir imkânımız olacaktır. 29 Eylül’de Satürn 25 derecelerde düze dönüyor. Kasım boyunca ve Aralık ayının ilk yarısında gökte Jüpiter, Plüto ve Satürn kol kola ilerliyor. 19 Aralık’ta Satürn ve Jüpiter gökyüzünde Kova’da buluşuyor.

2020’de Venüs ve Mars geri hareketi geçmişten mesajlar getirecektir.  Venüs İkizler’de, Mars ise Koç’ta gerileme hareketi yapacaklardır. Özellikle ilişkiler açısından Mayıs ve Eylül ayları kritik olabilir. Ancak herkesin kendi doğum haritasına özgün Venüs ve Mars’ın ilgili olduğu yaşam konuları da masaya yatırılacaktır.

Venüs 13 Mayıs 2020 tarihinden başlayarak 25 Haziran’a dek geri hareketine devam edecek. 22 derece İkizler’den 5 derece İkizler’e kadar geri gelecek. Aslında tam 8 yıl yıl önce 2012’de de Venüs aynı burçta geri hareket etmişti. Tekrar aynı burçta geriliyor olması 8 yıl öncekilere benzer temaları hayatımıza geri getirebilir. Örneğin ilişkilerimiz ikili durumlara açık olabilir. Sadakatsizliklere şahit olabiliriz. Sıkça değersizlik duygusu oluşabilir. Maddi konularda çift konudan/kaynaktan birini seçme gereği oluşabilir. Özellikle Boğa, Terazi, ikizler temalı kimseler için dikkat çekici bir sahneler ortaya çıkabilir.

Mars 10 Eylül 2020 tarihinden itibaren 14 Kasım’a dek Koç burcunda gerileyecek. Koç’un 28 derecesinden 15 derecesine dek gerilemiş olacak. İleri doğru hareket ederken zorlanmalar olabilir. Cesaretsizlik ve özgüven eksikliği gibi durumlarla karşılaşabiliriz. Öfkemizi dışarı veremeyip içe yöneltebiliriz. Enerjimizin dışarı aktarılamaması ciddi sıkıntılar doğurabilir. Fiziksel aktiviteyi mümkün olduğunda yükseltmek gerekir. Özellikle Koç ve Akrep vurgusu olam kimseler için dikkat çekici sahneler daha fazla olabilir.

Merkür’ün geri hareketiyse yıl boyunca 3 kez hayatımızda belirli sıkışmalar, yavaşlamalar, geriye dönüşler getirebilir. Her Merkür geri hareketi İkizler ve Başaklar için zorlayıcı olabilir.

Öncelikle 17 Şubat-10 Mart arasında Balık ve Kova burçlarında gerilemeyle bu burçlar özellikle yavaşlamaya sıkışmaya açık olabilir.

Daha sonra 18 Haziran-12 Temmuz aralığında özellikle Yengeç burcunda sıkışmalar yaşanabilir.

En son olarak da 14 Ekim-3 Kasım arasında bir gerileme var. Bu da Akrep ve Terzi’de olacaktır. İkili ilişkiler açısından önemli zamanlar olabilir.

Bu arada 4 Haziran’dan itibaren 1,5 yıl için Kuzey ve Güney Ay düğümlerinin sırasıyla İkizler ve Yay burçlarına ilerleyeceğini söyleyebiliriz. Hayatımızda kadersel konuları gösteren düğümlerin burç değiştirmesi hayatımıza önemli bir tema değişikliği getirecektir. Ay’ın kuzey düğümü İkizler yönetimindeki konuların gelişmeye açık olduğunu anlatıyor. Zihinsel aktiviteler pozitif gelişmelere açık olacaktır. Yeni eğitimler ve iletişimle ilgili konulara açık olacağız. Pratik ve güncel bilgilerimiz gelişmeye açık olacaktır. Yay yönetimindeki konular mesela ileri düzeyde eğitimler, medya alanı, uluslar arası konular, hukuki işlerde ise yıpranmalara maruz kalınabilir. Risk almaktan sakınabiliriz. Derin ve felsefi boyutta ilgilendiğimiz her ne varsa orada sıkışmalar olabilir. Hayat görüşümüzü, inançlarımızı sıklıkla masaya yatırabiliriz. Yıpranmalar olabilir.

Güneş ve Ay tutulmaları hayatımızın kadersel dönüm noktaları olacaktır. 2020’de dört kez Ay tutulması oluşacak. Sırasıyla Yengeç (10 Ocak), Yay (5 Haziran), Oğlak (5 Temmuz)ve İkizler (30 Kasım) burçlarında Ay tutulması var. Ay’ın ışığının tutulması kişisel konular aile hayatımız, yuva, ev, yerleşim ve duygu dünyamıza ilişkin ikilemler bizi önemli kararlara almaya sevk edebilir. Netlik ihtiyacı duygusal zorlanmalar yaratabilir.

Ayrıca iki kez Güneş tutulması oluşuyor. Bunlardan birincisi 21 Haziran’da Yengeç’te olacak. İkinci Güneş tutulması ise 14 Aralık’ta Yay’da olacak. Bu tarihlerin hayatımızın önemli kırılmaları noktaları olabilir.  

2020 Yılı herkese iyilikler ve mutluluk getirsin diyelim şimdiden.

Meral Pala

18 Kasım 2019

Bu yazının tüm hakları saklıdır. Kaynak belirtilmeden yayımlanamaz.

Sosyal Medyada Takip Edin

Translate »